La 9a Nit de l’Esport barberenc ja té finalistes

El proper divendres, 26 d’abril, el Teatre Municipal Cooperativa de Barberà del Vallès acollirà una nova edició de la Nit de l’Esport barberenc, un acte homenatge que es realitza a tot un seguit de persones i entitats que han destacat per la seva trajectòria i esperit de superació en l’àmbit esportiu durant l’any 2012. En una gala, que enguany arriba a la seva 9a edició, l’Ajuntament de Barberà del Vallès vol reconèixer públicament els i les esportistes i entitats que han obtingut millors resultats, marques o que han contribuït a la promoció de la pràctica de l’esport al municipi. El jurat de la Nit, que ja fa dies que està constituït i que està format per presidents i presidentes, esportistes i representats dels mitjans de comunicació i de diverses entitats de la ciutat, ha fet públic els finalistes d’aquesta 9a edició.

Aquests són:
Esportistes finalistes:
– Germán Vizuete Valderas, del Club Petanca Barberà
– José Aperador Pérez, del Club Petanca Barberà
– Alba Izquierdo Crespo, del Barberà Rookies Club Futbol Americà
– Patricia Meixide Vázquez, del Barberà Rookies Club Futbol Americà
– Maria Mayalen Noriega Belausteguigoitia, del Club Ciclista Vallès
– Imanol Cardona Ardany, de la Unió Atlètica de Barberà
– Alex Ipatov, del Club d’Escacs Barberà
– Yasmina de Haro Cano, del Gimnàs Bunkai
– Jordana de Haro Cano, del Gimnàs Bunkai

Entitats finalistes:
– Club Escola de Futbol Barberà Andalucía
– Club Petanca Barberà
– Barberà Rookies Club Futbol Americà
– Club Voleibol Barberà Comerç Urbà
– Club Handbol Barberà
– Unió Atlètica Barberà
– Club d’Escacs Barberà
– Gimnàs Bunkai
– Unió Esportiva Barberà

Homenatge especial per la seva tasca en favor de l’esport:
– Jaume Ventura Soley

Reconeixement a la millor entitat que treballa per la promoció de l’esport escolar:
– Club Escola de Futbol Barberà Andalucía

Distinció per la tasca en la promoció de l’esport escolar:
– Manolo Aciego Pastrana

Premi al mèrit esportiu:
– Álex Ruiz Brillas, del Club Ciclista Vallès
– Francisco González García, del Club Handbol Barberà
– Rubén Quintela Guillén, del Club Petanca Barberà
– Pedro Ureña Centella, de la Penya Ciclista Barberà
– Maribel Cano Torres, del Gimnàs Bunkai

Premi a la trajectòria esportiva:
– Ramón Galán Soldado, de la Unió Esportiva Barberà
– José Gutiérrez Manzano, del Club d’Escacs Barberà
– Aina Mas Calvet, de la Unió Esportiva Hoquei Barberà
– Álex Rodríguez González, del Club Escola Furbol Barberà Andalucía

Premi a la projecció esportiva:
– Manuel Pistón Durán, de l’Associació de Discapacitats de Barberà del Vallès
– Yeray Fernández Zaragoza, del Club Voleibol Barberà Comerç Urbà
– Iker Domínguez Gonzálvez, del Club Futbol La Romànica
– Álex Crespo Carbones , del Barberà Rookies Club Futbol Americà
– Igor Pavlovs, de la Unió Atlètica Barberà

Deixa un comentari

Aquest lloc web utilitza Cookies pròpies i de tercers d'anàlisis per recopilar informació amb la finalitat de millorar els nostres serveis, així com per a l'anàlisi de la seva navegació. Si continua navegant, suposa l'acceptació de la instal·lació de les mateixes. L'usuari té la possibilitat de configurar el seu navegador podent, si així ho desitja, impedir que siguin instal·lades en el seu disc dur, encara que haurà de tenir en compte que aquesta acció podrà ocasionar dificultats de navegació de la pàgina web.
Configuració de cookies
Política de cookies ACEPTAR

Aviso de cookies