La 7a nit de l'esport barbarenc ja té finalistes

La Nit de l’Esport, que se celebrarà el proper 29 d’abril, és un acte homenatge que es realitza a un seguit de persones i entitats que han destacat per la seva trajectòria i esperit de superació en l’àmbit esportiu durant l’any 2010.

L’acte va anar a càrrec del tinent d’Alcaldia d’Esports, Ignacio Navarro, el qual va agrair a tots els presents, en la seva majoria entitats, esportistes i patrocinadors de l’acte esportiu, l’esforç que realitzen any rere any per promoure l’esport de la ciutat. Tanmateix va reconèixer el treball del jurat “part molt important ja que sense el seu treball i dedicació al llarg dels mesos no es podria realitzar una elecció de les entitats i esportistes finalistes”.

Tot seguit va donar pas a un dels moments més emocionats de la tarda, el passi del muntatge audiovisual on es feien públics els noms de les entitats esportives i esportistes finalistes d’aquesta 7a Nit de l’Esport barberenc.

Els finalistes de la 7a Nit de l’Esport són:

– Entitats finalistes:
Club Escola de Futbol Barberà Andalucía
Barberà Rookies Club Futbol Americà
Club Handbol Barberà
Asociación de Minusválidos de Barberà
Unió Atlètica Barberà
Club d’Escacs Barberà
Club Voleibol Barberà Comerç Urbà
Unió Esportiva Barberà
Club Petanca Barberà

– Esportistes finalistes:
Xavi Navarro Iguacel
Mª Azucena Muñoz Martos
Núria Ferrer Moreno
María José Montero Torres
Imanol Cardona Ardanuy
Jonathan Alonso Moyano
Jordana de Haro Cano
Juan Ramírez Rivas
Quima Jimeno Torres

– Persones que s’han destacat per la seva tasca a favor de l’Esport:
Francesc Girbau Camps
Obdulio Villegas Benítez
Cristóbal Montero Reina

– Entitats – Premi a la promoció de l’esport escolar (escoles esportives):
Barberà Rookies Club Futbol Americà

– Persones que s’han distingit per la seva tasca en la promoció de l’esport escolar:
Miguel Ángel López Ramón
Roberto Torrecillas Sánchez

– Premi al millor centre esportiu o gimnàs:
Gimnàs Bunkai

– Relació d’esportistes – Premi al mèrit esportiu:
Juan José Vázquez Roa, de la Peña Ciclista Barberà;
Lluis Soumah Gató, de la Unió Esportiva Barberà;
Víctor Nicolás Flores, del Club de Futbol La Romànica;
Iván García Cano, de la Unió Esportiva Hoquei Barberà;
Pablo Bareas Lara, del Club Handbol Barberà;
Alberto Gómez Jurado, del Club d’Escacs Barberà;
Germán Prats Martínez, de la Unió Atlètica Barberà;
Francisco Gil Espada, del Club Escola de Futbol Barberà Andalucía;
Jonathan Collado Aranda, de l’Asociación de Minusválidos de Barberà;
Joaquín Abad Rua, del Club Petanca Barberà;
Adrià Novella Atienza, del Barberà Rookies Club Futbol Americà;
Laura Martínez Moreno, del Club Voleibol Barberà Comerç Urbà;
Encarna Calpena Martín, del Club Ciclista Vallès;
Lorena Valverde Sanahuja, del Deportivo Jordán;
Ignacio Brandán , del Gimnàs Bunkai; i
Óscar Borrego Rusticus, de l’Escuela de Artes Marciales Do San.

 

Font Ajuntament dre Baberà

Deixa un comentari

Aquest lloc web utilitza Cookies pròpies i de tercers d'anàlisis per recopilar informació amb la finalitat de millorar els nostres serveis, així com per a l'anàlisi de la seva navegació. Si continua navegant, suposa l'acceptació de la instal·lació de les mateixes. L'usuari té la possibilitat de configurar el seu navegador podent, si així ho desitja, impedir que siguin instal·lades en el seu disc dur, encara que haurà de tenir en compte que aquesta acció podrà ocasionar dificultats de navegació de la pàgina web.
Configuració de cookies
Política de cookies ACEPTAR

Aviso de cookies